#JestemBadamSię

image_print

Kampania społeczna JESTEM BADAM SIĘ

JestemBadamSię

ANIA

„Dlaczego się badam? Bo warto, bo gdyby nie profilaktyka, zwykłe badanie krwi, mogłoby mnie tu nie być. Żyję pełnią życia i trzymam mojego raka w ryzach. I wierzę, że kilka godzin w roku poświęcone na pobranie krwi i zrobienie morfologii czy zbadanie piersi, wizytę u ginekologa i cytologię, na usg jamy brzusznej, tarczycy popłaca. Wiesz wtedy, czy w Twoim organizmie wszystko gra. A jeśli coś jest nie tak, masz więcej czasu by działać i pokonać wroga. Daje Ci to możliwość bycia zdrowym, bycia z ludźmi, których kochasz, cieszenia się z małych i dużych rzeczy, życia!”

JestemBadamSię

MARTA

„Każda z nas jest dla kogoś kimś najważniejszym: matką, córką, siostrą, żoną, przyjaciółką. Zawsze jest ktoś, kto nas potrzebuje. Dzięki temu życie ma sens i dlatego warto się badać. Bądźmy jak najdłużej dla siebie i innych, badajmy się.”

JestemBadamSię

PAULINA

„Zdrowie to obok rodziny najważniejsza wartość w moim życiu. Odwaga to cecha która pomaga nam pokonywać przeszkody dnia codziennego ale również mierzyć się z trudnościami które każdy z nas spotyka na swojej drodze. Warto traktować nasze zdrowie jako wartość nadrzędną ponieważ mamy je tylko jedno. Lepiej dbać o nie niż później mieć wyrzuty sumienia, że nie znalazłyśmy na to czasu w młodości lub bałyśmy się zbadać „bo jeszcze się okaże,że na coś choruje”… Miejmy odwagę się badać ponieważ wczesne wykrycie choroby może uratować nasze życie. A jak każda kobieta mam dla kogo żyć i mam jeszcze w tym życiu wiele planów do zrealizowania Dlatego jestem odważna badam się!!!”

JestemBadamSię

KLAUDIA

„Dla mnie, kontrola mojego zdrowia to podstawa.
Dbam o nie, bo:
– jestem dla siebie ważna,
– bo kocham swoje dzieci i męża.
Dla nich chcę być zdrowa, sprawna i szczęśliwa.
Przesłanie Tej akcji jest Jedno. BADAJMY SIĘ”

JestemBadamSię

W ubiegły weekend w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpoczęła się kampania społeczna Ostrowczanki Badajmy Się! #JestemBadamSię. Wydarzenie to poprzedziła sesja zdjęciowa w której udział wzięły mieszkanki Ostrowca. W jej efekcie powstał plakat, który możemy zobaczyć w gabinetach kosmetycznych, fryzjerskich oraz placówkach edukacyjnych na terenie naszego miasta. Kampania, której odbiór jest bardzo pozytywny, ma na celu uświadomienie i przypomnienie nam kobietom, że trzeba się badać.

Często w zgiełku życia rodzinnego, zawodowego zapominamy o tym. Mamy tendencję do myślenia o innych a o sobie nie pamiętamy. Akcja ma bardzo prosty przekaz, i w tym tkwi jej siła.

07.03 rusza kampania na Facebooku i Instagramie. Już zadeklarowały swój udział cudowne kobiety z całej Polski, które prowadzą firmy, blogi i fundacje. Szukajcie nas pod #JestemBadamsię.

Przesłanie jest jedno, pamiętajmy o naszym zdrowiu. Badajmy się!

JestemBadamSię JestemBadamSię

Serdecznie dziękuję za patronat akcji: Kwiat Kobiecości, Stowarzyszenie Federacji Amazonek oraz Stowarzyszenie Amazonek Ostrowieckich.
Za zdjęcia: Daria Jary-Bartkiewicz
Współorganizatorom: Graveric, Szkoły Konarskiego, Ostrowiecka Przestrzeń Kobiet Aktywnych, Studio Makijażu i Kosmetyków Paulina Furtowicz.
Patronat medialny: Lokalna TV, Akson, Ostrowiec News.
Podsumowanie kampanii na Facebooku i Instagramie – koniec marca.

Zapraszam