Super mama to ja ;) :) 10 powodów dlaczego uważam że jestem dobrą mamą

image_print

Jest mi bardzo miło że zostałam nominowana przez niupki.wordpress.com do wzięcia udziału w akcji #supermama, którą organizuje troskliwamama.pl .

Choć sprawa wcale nie jest taka prosta, mam opisać 10 powodów które sprawiają że jestem dobrą mamą. Będzie to wpis bardzo subiektywny, dlatego proszę o wyrozumiałość.

super mama

1.KOCHAM

Jestem mamą dwóch wspaniałych synów, Kocham ich z całego serca. Staram się im to okazywać w gestach, w słowach i uczynkach.

2. SPRAWIEDLIWA MATKAA

Odkąd zostałam mamą drugiego syna słowo sprawiedliwość nabrało trochę innego znaczenia. Miłek ma prawie 7 lat, Dygniatarz 11 miesięcy a już muszę realnie i sprawiedliwie oceniać sytuacje jakie między nimi zachodzą. Wiem że to dopiero początek tej drogi, im chłopcy będą starsi tym więcej może się zdarzać konfliktów. Będę chciała sprawiedliwie ich traktować.

3. WESOŁA MATKAA

Jam Matkaa do tańca i do różańca. Uwielbiam się wygłupiać, razem z chłopakami. A im w to Graj ????. Widzę że sprawia im to wielką radość gdy matkaa błaznuje i pozwala sobie wchodzić dosłownie na głowe.

4. PIŁKA NOŻNA

Może to nietypowy powód hihi. Choć kiedy oglądamy wspólnie mecze, widzę jak mojego syna fascynuje ten sport. Cieszy go fakt że z mamą może na ten temat też pogadać. Wszystko co łączy ludzi to też jakaś forma miłości :).

5. MATKAA SŁUCHA

Staram się słuchać swoje dzieci. Bo one naprawdę chcą rozmawiać, chcą być wysłuchane, pragną uwagi i skupienia na nich, na ich potrzebach i bardzo chętnie weszliby we współpracę, gdyby tylko poświęcono im trochę więcej uwagi. Już nie zbywam Miłka byle czym, bo widzę, słyszę jak coś opowiada ile uczucia w to wkłada. Widzę że to jest dla niego ważne że mama go słucha.

6.ASERTYWNOŚĆ

Chcę wychowywać moje dzieci na asertywnych ludzi. Zachowania asertywne pomagają dzieciom, dorosłym w każdej możliwej sutuacji życiowej. I to staram się przekazać swoim maluchom. Że ich zdanie jest ważne, nie oznacza wcale zbuntowanego dzieciaka, które tupie nogami. Tylko takie które potrafi wyrazić swoją opinię i wykazać, że jest ona słuszna, za pomocą argumentów. I co ważne umie odmawiać w kulturalny sposób, jeśli nie ma na coś ochoty.

7. BEZPIECZEŃSTWO

Kochająca rodzina to poczucie bezpieczeństwa. Że niewiadomo co by się stało mama i tata zawsze będą, przy nich. Chcę żeby moi chłopcy to wiedzieli, to czuli, że zawsze jestem z nimi i dla nich. Poczucie bezpieczeństwa daje dzieciom wielką siłę, do wszystkiego. W głębi swojego serca każde dziecko wie, że warunkiem jego istnienia jest płynące od rodziców poczucie bezpieczeństwa, oparcie, jakie mu dają, ale przede wszystkim cała ich miłość.

8. ZAUFANIE

To dla mnie bardzo ważny powód. Bycie dobrą mamą polega na tym że moje dzieci mi ufają. Potrafią przyjść do mnie z każdym problemem, jak i sukcesem. Dzielą się swoimi troskami, lub gdy im się krzywda dzieje.  Wtedy jestem w stanie im pomóc, zareagować.

9. PASJA

Ja z moim mężem posiadamy pasję. Chcielibyśmy aby nasze dzieci też kiedyś odnalazły swoje hobby. Staramy się dawać im dobry przykład.

10. ZDROWIE

Jestem kochającą mamą bo dbam o ich zdrowie. O nawyki żywieniowe, o odporność. A także o własne zdrowie, badam się, kontroluję gdy coś mnie nie pokoi. Chcę im towarzyszyć w ważnych chwilach, a takich przed nimi jeszcze wiele :).

Zdrowa mama to Super mama !

Do zabawy zapraszam :

mamanawypasie.blogspot.com

zaciszerozmaitosci.pl

mamanacalego.pl

Zasady zabawy – opublikuj wpis na swoim blogu podając 10 powodów, dlaczego uważasz, że jesteś super mamą. Może to być w jakiejkolwiek formie  Wspomnij we wpisie o tym, kto jest organizatorem konkursu (Troskliwa Mama) oraz kto cię nominował, a także nominuj trzy osoby. Oczywiście w zabawie może wziąć też udział osoba nienominowana. Miłej zabawy!