Dochodzę, odkryj co sprawia Ci przyjemność

image_print

O seksie wspomina się bardzo dużo
– w sieci, w książkach, w kinie i czasopismach.
Wiele książek jest napisanych w formie poradników. Ta pozycja czytelnicza jest napisana w zupełnie innej formie.
Ja bym śmiało określiła ją jako przewodnik po kobiecej seksualności.
Autorka Roberta Rossi (psycholożka i prezeska Włoskiej Federacji Seksuologii Naukowej) wraz z 16 000 tysiącami kobiet, odpowiedziała na pytania odnośnie sfery intymnej.

Dla Ciebie

Książka jest podzielona na 11 rozdziałów, które poruszają bardzo istotne tematy życia seksualnego kobiet w pełnym jej zakresie. Traktując jako całość kobiecą anatomię, fizjologię i psychologię.
Od wielu lat seksualność kobieca była postrzegana w dużym stopniu sferze macierzyństwa, czytaj prokreacji. Można zauważyć, że po stronie kobiecej mamy szeroki asortyment medyczny dotyczący antykoncepcji, natomiast niewielka ilość zajmuje się dysfunkcjami seksualnymi kobiet. Udane życie seksualne kobiety ma wpływ na długość życia, zmniejsza ryzyko depresji i chorób układu krążenia, obniża częstość występowania migreny, co przekłada się na lepszą jakość życia.

Kobiecy orgazm

W stereotypach związanych z seksualnością kobiece pragnienia wciąż pozostają na marginesie lub są podporządkowane przyjemności mężczyzny, a kobieta aktywna seksualnie przedstawiana jest jako?
I tu pozostawiam miejsce na twoje skojarzenie. To nie jest kolejny poradnik o tym jak sprawić przyjemność partnerowi.

kobiecy orgazm

Pytania

Właśnie ta książka odpowiada na wiele nurtujących pytań, które niektórym z nas mogą wydawać się wstydliwe. Obala mity i stereotypy dotyczące kobiecej seksualności.

  • które mięśnie są właściwe do wykonywania ćwiczeń Kegla? Jak mam je znaleźć?
  • w chwili największej rozkoszy mam niekontrolowane skurcze, od których sztywnieją mi ramiona i nogi. Czy to normalne?
  • w jaki sposób mogę zrozumieć, czy osiągnęłam orgazm?
  • czy można się nauczyć osiągania większej liczby orgazmów podczas jednego stosunku?
  • dlaczego czuję niechęć na myśl o cunnilingusie?
  • ejakulacja kobieca?

Oczywiście to tylko kilka wybranych pytań na które dostaniesz odpowiedź. W książce jest wiele odpowiedzi na dużo śmielsze pytania na temat seksu.
Autorka zwraca uwagę na potrzebę zrozumienia aspektów, które wpływają na nasze postrzeganie seksualności. Często zależą od różnych narzuconych zakazów, nakazów i wartości, które przekazywano nam w okresie dorastania. Zagadnienia przedstawione w tej książce uświadamiają nam jak pozbyć się uprzedzeń. Pytania ankietowanych i fachowe odpowiedzi autorki, która z empatią i zrozumieniem przybliży Ci tematy masturbacji. Roberta Rossi bez ogródek pisze o seksie oralnym i analnym oraz o bardzo ważnych aspektach dla osiągnięcia pełni przyjemności. Roberta Rossi przedstawia wiele praktycznych porad, dużo wiedzy, którą potwierdza wieloma naukowymi faktami.

Młodym kobietom szczególnie polecam rozdział –Anatomia.Odkryjmy siebie. Bardzo ważnym aspektem jest poznanie własnego układu płciowego, jest to początek do rozpoczęcia życia seksualnego. Wtedy potrafimy łatwiej poruszać się w sferze naszej seksualności. Stajemy się pewniejsze siebie. Gdy dobrze poznamy anatomie własnego ciała, odważniej będziemy rozmawiać ze swoim partnerem o naszych potrzebach. Ta książka daje młodej kobiecie odpowiedzi na pytania, o które wstydzimy się zapytać mamy lub przyjaciółki.

Samoakceptacja

Książka ,,Dochodzę, odkryj co sprawia Ci przyjemność” to przepustka do świata samoakceptacji. Skierowana zarówno dla młodych kobiet i dojrzałych, które bardzo często nie miały odwagi i szansy aby oswoić swoich fantazji. Dzięki niej wiele kobiet pokocha siebie takimi, jakimi stworzyła je natura.

Książkę możesz nabyć tutaj Wydawnictwo znak