JAGACON 2017 – czyli jak zarazić pasją Młodego

image_print

To już piąta edycja świętokrzyskiego konwentu – Jagacon. Pierwsza w nowej lokalizacji – Miedziana Góra koło Kielc. Impreza odbyła się w dniach 28-30 lipca (piątek – niedziela).
Tak się złożyło, że w sobotę 29 lipca dysponowałem odrobiną wolnego czasu i wybrałem się z synem po raz pierwszy na tego typu imprezę. Byliśmy coś około 3 godzin więc zobaczyliśmy zapewne tylko wycinek całego programu. A i tak wrażenia są jak najbardziej pozytywne.

Cała impreza podzielona była na strefy:

Elektroniczna rozrywka

gdzie była np. podstrefa gier retro. Dorośli mogli poczuć nutkę nostalgii grając np. w “Super Mario” a młodzież zobaczyć na czym i w co grało się w zamierzchłych czasach “dinozurów” 😉

Strefa Star Wars

to obok gier planszowych punkty które najbardziej mnie i syna interesowały i tu spędziliśmy najwięcej czasu. Kolekcja modeli, makiet, figurek, postacie 1:1 itd z uniwersum Star Wars zrobiło na nas ogromne wrażenie.

W strefie gier planszowych

do dyspozycji była wypożyczalnia gier z setkami tytułów do wyboru. Od klasyki po nowości, które można było na miejscu przetestować. Nam udało się zagrać w rodzinną grę “Domek” oraz poważniejszy, gorący tytuł “Obecność”, w której zasady wprowadził nas w partyjce szkoleniowej Marcin Senior Ropka z wydawnictwa Games Factory Publishing. Wiele z tytułów było dostępne do zakupu na stoiskach m.in wydawnictwa Lucrum Games czy wspomnianego wcześniej Games Factory Publishing.

Poza wyżej wymienionymi punktami była jeszcze strefa gier bitewnych, czytelnia komiksów z bardzo bogatą kolekcją, którą zarządzała zaprzyjaźniona z naszą rodziną Martyna Cichocińska, legendy świętokrzyskie, strzelanie z łuku, cosplay i wiele innych.

Dla zainteresowanych więcej szczegółów na oficjalnej stronie konwentu: http://jagacon.pl

Ty jako rodzic, dzielisz się swoimi pasjami z dzieckiem ?