Koszmarny Karolek powraca

image_print

Koszmarny Karolek

Koszmarny Karolek

Moja rodzina została zaproszona na wyjątkowo koszmarrrne urodziny. Oczywiście forma koszmarne jest przewrotna. Jest nam niezmiernie miło uczestniczyć w tak ważnym, czytelniczym wydarzeniu.
Książka Koszmarny Karolek obchodzi 25 urodziny. 16 października miał premierę nowy tom opowiadań Karolka: “Koszmarny Karolek i odlot z polotem” oczywiście autorstwa Francesci Simon. Przy wydaniu nowego opowiadania towarzyszy publikacja pierwszego tomu opowiadań „Koszmarny Karolek i paskudne początki” (wznowiona po latach przez wydawnictwo znak.com.pl . Od dawna niedostępna w księgarniach).
Ale to nie koniec.

Świętujemy

Zapraszam Ciebie i twoje pociechy do wspólnego świętowania.
Pamiętam jak kilka lat temu tę książkę czytała moja siostrzenica. Ja wtedy nie miałam własnych dzieci, cudownie się ją obserowało. Śmiała się w głos czytając przygody Karolka. Teraz sama jestem mamą i doświadczam tego samego uczucia, patrząc na mojego starszego syna. Miłosz jest zachwycony przygodami Koszmarnego Karolka i jego brata Doskanłego Damianka.
Poniżej przedstawiam dwa tytuły z serii Koszmarny Karolek.

Koszmarny Karolek

Książki

„Koszmarny Karolek. Paskudne początki.”
Książka składa się z czterech krótkich, zabawnych historyjek. Karolek w tej części wyznacza sobie cele, które za wszelką cenę chce zrealizować. Wspomaga się przy tym, figlami i postami, co przyprawia jego rodziców o ból głowy. Lektura napisana jest prostym językiem, dużą czcionką. Jest idealna dla dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z samodzielnym czytaniem. Na końcu książki czeka na młodego czytelnika niespodzianka. Karolek przygotował różne zadania dla dzieci: jak rysowanie, krzyżówka itp. Dzieci mogą rozwinąć swoje zdolności artystyczne jak i kulinarne gotując niesamowity gludyń.

„Koszmarny Karolek i odlot z polotem”

Koszmarny Karolek powraca i to w jakim stylu. Wiele czytelników porównuje go do Mikołajka, fakt chłopcy mają troszkę wspólnego. Chłopiec ze swoimi kolegami trochę rozrabia. Używając przy tym swojej inteligencji i pomysłowości. Dając tym dobry przykład dla innych. Niestety nie potrafi wyciągać wniosków ze swoich poczynań.
Mój syn czytając jego przygody, stwierdził: Chciałbym mieć takiego kumpla, jak Karolek. Czas z nim spędzony byłby bardzo zabawny i ciekawy.
„Koszmarny Karolek. I odlot z polotem” to zbiór całkiem nowych opowiadań, w tym 100. jubileuszowego. Chłopiec marzy o tym, by polecieć samolotem. Niestety marzenia Karolka mogą stać się jego największymi koszmarami. Nie będę Ci zdradzać jak nasz główny bohater poradzi sobie z przygodami, które go czekają. Wszystkim wydarzeniom towarzyszy dużo śmiesznych sytuacji i nietuzinkowych przemyśleń.

Koszmarny Karolek

Koszmarny Karolek to ty

W każdym dziecku możemy dostrzec takiego Karolka. Tytułowy bohater jest koszmarny?

Czyli jaki

  • niegrzeczny
  • psotny
  • pomysłowy
  • łobuzujący
  • żartowniś
  • sprawdzający rodzicielskie granice
  • pytający
  • buntujący się

Zachowuje się tak jak nasze dzieci. Dlatego nasze pociechy lubią czytać jego przygody. Mam wrażenie że, odnajdują w nim siebie. Karolek pokazuje jak ważna jest grupa przyjaciół. Tworzy wraz z kolegami zwartą radosną paczkę, dając przykład że w grupie siła. Pokazuje nam dorosłym, że dzieci nie są koszmarne czy niegrzeczne. Dzieci są dziećmi. Chcą poznawać świat, doświadczać wielu emocji. Psocą, sprawdzają, dokuczają i pytają. Bo jak inaczej mają poznać świat? Tylko przez przeżycia, które ich kształtują.
Wraz z Karolkiem, młody czytelnik przeżywa jego radości i niepowodzenia, ucząc się i wyciągając wnioski dla siebie.
Zapraszam Cię do lektury, daj się ponieść dobrej zabawie. Te książki wywołają szczery, spontaniczny śmiech u twoich dzieci.
A to najpiękniejszy widok na świecie.
Czy znasz przygody Karolka?
Która książka najbardziej przypadła do gustu twojemu dziecku?